استادیوم ها: چالش ها و فرصت ها

استادیوم ها: چالش ها و فرصت ها

پروژه های ساختمانی کمی وجود دارد که تخیل عموم مردم را مانند یک استادیوم جدید به خود جذب می کنند.

به طور کلی، این سازه های مدرن ورزشی، خانه هایی است برای تیم های  که از پشتیبانی آن ها برخوردار می باشند و صدها هزار  و شاید میلیون ها نفر در سراسر جهان فعالیت آن ها را از نزدیک دنبال می کنند و در مورد ثروتشان در زمین و بیرون از آن بحث و بررسی می کنند.

همانطور که امروزه ورزش بیشتر جنبه تجاری پیدا کرده است، به ویژه در مورد لیگ های اروپایی علی الخصوص لیگ برتر انگلیس، موفقیت های باشگاه های این لیگ به طور جدایی ناپذیری با عملکرد مالی آن ها مرتبط است. لذا برای باشگاه هایی که به دنبال خودکفایی هستند داشتن استادیومی که درآمدهای باشگاه را به حداکثر برساند،  ضروری می باشد.

در سال های گذشته درآمد استادیوم ها به اندازه کافی خوب بوده تا به عنوان مکانی برای حمایت از باشگاه ها عنوان شود.

با این حال، در حال حاضر با توجه به قیمت بالای بلیط برای تماشای فوتبال و دیگر ورزش ها  نسبت به چند دهه قبل، استادیوم ها به یک منبع درآمد خوب تبدیل شده اند، که تجربه طرفداران یکی چالش های مهم در آن می باشد.

به این دلیل بیشتر مسئولین باشگاه های لیگ برتر انگلیس و سایر لیگ های اروپایی، تمایل به افزایش جایگاه و در نتیجه افزایش تعداد تماشاگران در استادیوم های خود دارند تا درآمد باشگاه هایشان را بابت تماشای بازی های انجام شده داخل آن، افزایش دهند.

بنابراین در حال حاضر بزرگترین فرصت های موجود در ساخت استادیوم ها چیست؟ و چگونه پیمانکاران علاقه مند می توانند اطمینان یابند که آنها بتوانند به این پروژه های پر بیننده، ارزشمند و بسیار پیچیده دست یابند؟

 

نوشتن دیدگاه